poniedziałek, 2 października 2017

Top 10 fanfiction #2


Mija dzisiaj równo rok po wrzuceniu pierwszej części. Przez te dwanaście miesięcy niewiele opowiadań czytałam, jednakże znalazło się parę takich, które zachwyciły moje serce do takiego stopnia, iż zapragnęłam się nimi z wami podzielić. Uwaga, uwaga! Mam zaszczyt przedstawić wam część drugą top 10 fanfiction.

Opowiadania ułożone w porządku alfabetycznym. 


1.
Dziwne zniknięcie Sally-Anny Perks w tłumaczeniu lethant
Rozdziały: 11/11 (zakończone)

Opis:
Harry pamiętał, że mała blada dziewczynka o imieniu Sally-Anna została przydzielona do Hufflepuffu podczas jego pierwszego roku, ale wydawało się, że nikt inny jej nie pamięta. Nie tylko Sally-Anny nie ma już w Hogwarcie, ale nie ma także śladu o niej w szkolnych kronikach a profesorowie twierdzą, że nigdy nie istniała. Czy tak było w rzeczywistości? Harry i Hermiona wyruszają, aby odkryć niepokojącą tajemnicę zaginionej uczennicy Hogwartu.


2.
Rozdziały: 28/28 (prolog +epilog) (zakończone)

Opis:
Harry Potter i Umowa Przymierza to moja wersja siódmej część sagi J.K. Rowling.


3.
Każda rola się kiedyś kończy by Dorothy (opowiadanie w trakcie betowania)
Rozdziały: 40/? (trwające)

Opis:
Co się stanie, gdy Harry poprzez zrządzenie losu będzie zmuszony opuścić Privet Drive?
Jaki wpływ na niego będzie miało nowe otoczenie, w którym się znajdzie?
Czy Potter poradzi sobie w nowej roli i odnajdzie w nowym świecie?
Odpowiedź na te oraz inne pytania znajdziesz na blogu autorstwa Dorothy.


4.
Mary Ann Lupin by doo152
Rozdziały: 57/? (trwające)

Opis:
Wrzesień, lata siedemdziesiąte, a konkretnie 1974. Meg Brown prowadzi nudne, rutynowe życie nastolatki na jednym z osiedli pod Londynem. Nie czuje się na miejscu, może to przez wieczne przeprowadzki i koczowniczy tryb życia rodziny. Wydaje się, że taką osobę trudno zadziwić, jednak to nic w porównaniu do tego, co niedługo się stanie.


5.
Masz wiadomość w tłumaczeniu drrream
Rozdziały: 6/14 (trwające)

Opis:
Syriusz przebywa w szkole z internatem, a Remus w szpitalu. Nie znają się, dopóki Syriusz nie wysyła smsa na zły numer. Tekst jest tłumaczeniem wspaniałego fika: 'Text Talk' autorstwa merlywhirls. Remus/Syriusz aka wolfstar


6. 
Non omnis moriar by Mrocznusss
Rozdziały: 7/7 (zakończone)

Opis:
Alternatywa. Lord Voldemort wygrywa pierwszą wojnę i przejmuje Ministerstwo razem ze swoimi śmierciożercami. Społeczeństwo składa się w większości z czarodziejów czystej krwi i nielicznych półkrwi, którzy sobie na to zasłużyli. W tej nieprzyjemnej rzeczywistości żyje też James Potter, który stara się okiełznać swoją nie-do-końca-nieżywą aurorską paranoję.


7.
Pojmany umysł by La verite
Rozdziały: 17/17 (prolog + epilog) (zakończone)

Opis:
Chyba mogę powiedzieć, że opowiadanie jest kanoniczne. Rozgrywa się w trakcie drugiej cześć Harry'ego Pottera i jest ono w pełni poświęcone Ginny Weasley. Na pomysł wpadłam już jakiś czas temu, jednak strasznie bałam się pisać. Nie ukrywajmy, tematyka jest trudna. Staram się wszystko przedstawić w miarę sensownie, jednak nawet mi czasem puszczają wodze fantazji.
Dear Tom jest opowieścią dość nietypową. Nie znajdziesz w nim wartkiej akcji, wielowątkowości i wspaniale przedstawionej kreacji bohaterów drugoplanowych. Nie ma też miłości. Całość opiera się na toksycznej więzi między jedenastoletnią dziewczynką a najstraszliwszym czarodziejem wszech czasów.
Najważniejszym, poruszanym przeze mnie tematem jest podejście ludzi dorosłych do sygnałów, które wysyłają im dzieci, ich wiecznie zabieganie życie bardzo często zakłada im klapki na oczy, co bardzo często prowadzi do tragedii.


8.
Pokaż twarz by Elfaba
Rozdziały: 25/25 (zakończone)

Opis:
Od zakończenia wojny z Voldemortem minęły cztery lata. Złapano wszystkich śmierciożerców, wymierzono kary, niektórym przebaczono winy. Można by powiedzieć, że wszystko zaczęło się układać, a każdego dnia wschodziło nowe, jakby jaśniejsze słońce.
Jednak sielanka dwójki ludzi nie trwa wiecznie. Ona. Młoda kobieta, której wróżą wielką karierę w quidditchu i on, spełniony mąż, marzący o potomku. Ginny i Draco, niegdyś nie parający do siebie sympatią ludzie, którzy zawsze stali po przeciwnych stronach w trakcie wojny spotykają się zupełnie przypadkiem po kilku latach w Ministerstwie Magii.
Próba odnalezienia wspólnego języka kończy się dziwnym incydentem. Zupełnie niespodziewanie cofają się w czasie do roku 1979, gdzie Voldemort sieje największe spustoszenie. 


9. 
Przeklęte pocałunki w tłumaczeniu Panny Mi 
Rozdziały: 13/13 (zakończone)

Opis:
Tłumaczenie „Kisses Cursed" The Fictionist. Slash HP/TMR(LV). Luźno inspirowane „Piękną i Bestią". AU: Jedni mówili, że to przeklęty niegdyś mężczyzna, inni, że zaprzedał duszę diabłu, samemu się w niego zamieniając. Jeszcze inni twierdzili, że ktoś tak do szpiku zły nie mógł być nigdy człowiekiem. Że jest tak naprawdę koszmarem, szwędającym się od wieków po Ziemi. 


10.
Tajemnice by volmontes
Rozdziały: 7/? (zawieszone)

Opis:
Lily bardzo łatwo się denerwuje. To jedna z jej wad. Wszystkie błędy, które popełnia, wynikają właśnie z tego. Być może to dlatego zaczyna umawiać się z Jamesem Potterem - to z całą pewnością błąd. Lily ma też jeszcze jedną wadę, przez którą robi złe decyzje. Zupełnie nie wie, czego chce. (JP/LE, SB/LE)


***
P.S. Już prawie, prawie napisałam kolejny rozdział! W tym tygodniu pojawi się wręcz na pewno. Poza tym wzięłam się za poprawianie pierwszych rozdziałów, a więc już niedługo można będzie je zobaczyć w zupełnie nowej, lepiej napisanej formie.

layout by oreuis