piątek, 12 sierpnia 2016

10 faktów o Ginny Weasley


10 faktów o Ginny Weasley

Mała uwaga techniczna dla tych, co są na tym blogu po raz pierwszy; "10 faktów o Ginny Weasley" nigdy nie były ani nie będą ciekawostkami, które pochodzą z książki Rowling lub jej wywiadów. Fakty te ściśle przylegają do mojego opowiadania, które jest niekanoniczne.

Betowała E.M.S. Dziękuję ślicznie <3

1. Ginny nigdy nie była specjalnie zżyta ze swoją rodziną. Dziękowała im za to, że dali jej dach nad głową, jedzenie i miejsce do spania, ale nic więcej. 
2. Tiara chciała ją przydzielić do Slytherinu. Ginny nie zgodziła się, tłumacząc, że musi zostać Gryfonką tak, jak cała jej rodzina. Została przydzielona do Gryffindoru po czterech minutach błagań.
3. Nie potrafiła nikogo pokochać. Wielokrotnie próbowała umawiać się z chłopakami, chcąc doświadczyć choć odrobiny miłości. Niestety, nigdy jej się nie udało.
4. Została wychowana przez Freda i George'a na arystokratkę. Tłumaczyli jej, że w przyszłości będzie musiała chodzić na bale, a tam zachowywać kulturę. Przy stole siedziała wyprostowana, a kiedy ktoś z nią rozmawiał, zakładała na twarz kamienną maskę często podszytą kpiną. Już na zawsze zachowała te nawyki.
5. Traktowała Colina jak brata. Był jedną z niewielu osób, którym pozwoliła się do siebie zbliżyć. Jej ostatnimi słowami skierowanymi do przyjaciela były "Kocham cię, braciszku". Po jego śmierci nie potrafiła już nigdy więcej wyczarować patronusa.
6. Została poproszona przez Remusa i Tonks o zostanie chrzestną Teddy'ego. Z radością się zgodziła, ściskając przyszłych rodziców. Po wojnie traktowała Teddy'ego jak syna. 
7. W szkole była raczej introwertykiem, choć utrzymywała przyjacielskie stosunki z Nevillem Longbottomem, Colinem Creeveyem i Luną Lovegood..
8. Nigdy nie stanęła po Jasnej Stronie. Wielokrotnie używała czarnej magii, co pomogło jej przeżyć w czasie wojny. Ginny starała się zachować neutralność.
9. Będąc na Grimmauld Place 12, udało jej się nawiązać nić porozumienia z Syriuszem Blackiem. Codziennie w nocy wymykała się do jego pokoju, by porozmawiać z mężczyzną na błahe jak i poważne tematy. Jako jedyna poznała jego tajny składzik z alkoholem i miała nieograniczony wstęp do pokoju. Po jego śmierci całkowicie się w sobie zamknęła, przechodząc żałobę w samotności.
10. Na lekcjach obrony przed czarną magią była wielokrotnie torturowana przez Amycusa Carrowa. Po licznych sesjach zaczęła tracić zmysły.

***

I jak? Podobało się? To było moje wyobrażenie Ginny przed i po wojnie. Mam nadzieję, że choć trochę lepiej widzicie moje spojrzenie na tą postać. I mam takie pytanie - o kim ma być kolejne 10 faktów? A może miniaturka? Jeśli tak, to z pairingiem czy bez? No i przede wszystkim, z jaką parą? Tylko błagam, nic z Severusem! Nie lubię tej postaci. Piszcie w komentarzach!
layout by oreuis