środa, 3 sierpnia 2016

Liebster Blog Award

Liebster Blog Award

Dziękuję za nominację od zakręcona01 z bloga [link]

Nie wierzę, że to robię xD Zaczynając pisać, nigdy nie myślałam, że będę tak szybko nominowana. Dziękuję, dziękuję, dziękuję zakręcona01 <3

Pytania i odpowiedzi:

1. Masz jakieś zwierzątko? Jeśli tak, to jakie? 
Mam, i to nawet dwa. Psa i kota. Pies wabi się Pipi- to przez to, że jak była mała ciągle piszczała.  To było wręcz nie do zniesienia, więc postanowiliśmy ją tak nazwać. Za to kot wabi się Bajka. Mamy go od kilku lat, jeszcze z czasów, kiedy oglądałam bajki w telewizji. Kot wtedy przychodził, układał się koło mnie i oglądał razem ze mną.

2.Czy masz film/książkę, do którego/której wracasz, co jakiś czas? 
Książką jest oczywiście Harry Potter. Najczęściej wracam do Więźnia Azkabanu. To jest chyba spowodowane moją obsesją na punkcie Syriusza i zmieniacza czasu. Czytałam ją już na pewno ponad pięć razy, więc nawet najmniejsze szczegóły mi nie ulecą. Co do innych... jest to na pewno Most do Terabithii. Uwielbiam tą książkę. Z filmów są to wszystkie części Harry'ego Pottera i Hobbita, a także Scooby-Doo. :D

3.Jaką bajkę z dzieciństwa najlepiej wspominasz? 
Bajkę...? Hmm. Alvin i  Wiewiórki. Kung Fu Panda. Babe- świnka z klasą. Scooby-Doo. Nie umiem wybrać tej najlepszej. Za ciężki wybór. Ale jeśli miałoby przyjść co do czego... to chyba Scooby-Doo. 

4. Na jakim filmie ostatnio byłaś/byłeś w kinie? 
Ostatnim razem w takim kinie, kinie to był film "Zanim się pojawiłeś". Pojechaliśmy wtedy z klasą z okazji zakończenia roku szkolnego. Byłam wtedy w Cinema City. Tak to byłam w zeszłym miesiącu na półkolonii z grupą na "Szajbus i pingwiny". Film specjalnie dobierany dla tych młodszych grup, które poszłyby w tym roku do pierwszej albo drugiej klasy. Nikt nie pomyślał o tym, że trzynasto-czternasto-piętnasto-szesnastoletni ludzie nie chcą na to iść. No ale trudno.

5.Masz możliwość przenieść się do dowolnego świata książkowego. Do której książki byś się przeniosła/przeniósł? 
Łatwa odpowiedź dla Potterhead- oczywiście, że do Harry'ego Pottera. Nie licząc tej serii, to zapewne do "Wybrani". To też jest seria, ale cudownie skonstruowana, z ciekawą fabułą. Na półce mam już cztery części, choć jeszcze nie zabrałam się za tą ostatnią.Za bardzo skupiam się na internecie.

6. Czy jest taka rzecz, której nie zrobiłaś/zrobiłeś przez całe życie, a chciałabyś/chciałbyś zrobić? 
Ogółem mówiąc, jest jeszcze wiele rzeczy, na które mam czas. Niedawno skończyłam czternaście lat, więc jestem dość młoda, ale w przyszłości chciałam zrobić sobie tatuaż na nadgarstku i kolczyk w brzuchu. Takie marzenie mam od kilku lat. A przede wszystkim, przez całe swoje życie nie skończyłam ani jednej wymyślonej przeze mnie historii HP, więc taki mam cel życiowy- skończyć tego bloga i drugą opowieść, którą prowadzę na Wattpadzie. Jak na razie jestem na dobrej drodze.

7. Opisz siebie w pięciu słowach. 
Oho, będzie ciężko. Czyli tak: spokojna, marzycielka, miła (chyba), złośliwa, cicha. Wiem, że miła i złośliwa się nawzajem wykluczają, ale dla jednych jestem taka, a dla drugich taka. Albo obydwa naraz. 

8. Masz bilet na lot dokąd sobie zażyczysz. Dokąd byś pojechała/pojechał?  
Do Anglii. Uwielbiam język angielski i pragnę ulepszać swoje zdolności językowe. 

9. Jaka była najbardziej zaskakująca rzecz w twoim życiu? 
Obecnie nie przypominam sobie żadnej jakoś szczególnie zaskakującej. Jedną z nich było to, że przeszłam do etapu wojewódzkiego w konkursie ortograficznym xD Jeszcze jedną najbardziej zaskakującą była sytuacja, kiedy moja przyjaciółka zerwała ze mną przyjaźń przez neta. A potem prosiła mnie o przebaczenie. Też przez neta.

10. Jeżeli miałabyś się zmienić w jakieś zwierzę, które byś wybrała/wybrał? 
Emm... leniwiec?

11. Ile średnio książek rocznie czytasz? 
Nie mam zielonego pojęcia. Kiedyś potrafiłam czytać bardzo wiele, a teraz... to tak bardziej czytam fanfiction w internecie, powtórzę serię HP, przeczytam Wybranych i kilka tam innych książek. To chyba niezbyt wiele. 

Nie nominuję nikogo. Wszyscy, których obserwuję albo robili już LBA, albo się w to nie bawią.
layout by oreuis